ΕΚΛΟΓΕΣ ΕΣΗΕΑ 2015

Ιουν. 14, 2015

     ENΩΣΙΣ ΣΥΝΤΑΚΤΩΝ

ΗΜΕΡΗΣΙΩΝ ΕΦΗΜΕΡΙΔΩΝ  ΑΘΗΝΩΝ
———————————-
ΕΦΟΡΕΥΤΙΚΗ ΕΠΙΤΡΟΠΗ

 

 

Σάββατο, 13 Ιουνίου 2015

 

Η Εφορευτική Επιτροπή ανακοινώνει τα αποτελέσματα των επαναληπτικών αρχαιρεσιών της 11ηςκαι 12ης Ιουνίου 2015 για την εκλογή των μελών των Πειθαρχικών Συμβουλίων, καθώς και των εκπροσώπων στο Μεικτό Συμβούλιο:

Α. ΠΕΙΘΑΡΧΙΚΑ ΣΥΜΒΟΥΛΙΑ

Α. Για το Πρωτοβάθμιο Πειθαρχικό Συμβούλιο

ΨΗΦΙΣΑΝ: 1.243        ΕΓΚΥΡΑ: 1.222          ΑΚΥΡΑ/ΛΕΥΚΑ: 21

Έλαβαν:

1 ΓΥΠΑΚΗ ΑΓΓΕΛΙΚΗ 317 ΕΚΛΕΓΕΤΑΙ
2 ΧΡΙΣΤΟΔΟΥΛΙΔΟΥ ΠΟΠΗ (ΠΑΡΘΕΝΟΠΗ) 299 ΕΚΛΕΓΕΤΑΙ
3 ΜΕΡΜΗΓΚΑΣ ΓΙΩΡΓΟΣ 291 ΕΚΛΕΓΕΤΑΙ
4 ΚΟΡΕΛΛΗΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ 242 ΕΚΛΕΓΕΤΑΙ
5 ΑΠΟΣΤΟΛΟΠΟΥΛΟΣ ΙΩΑΝΝΗΣ 238 ΕΚΛΕΓΕΤΑΙ
6 ΓΚΙΩΝΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ 227 ΑΝΑΠΛ.
7 ΚΟΥΜΑΝΤΟΥ ΕΛΕΥΘΕΡΙΑ 207 ΑΝΑΠΛ.
8 ΔΟΥΛΓΕΡΑΚΗ ΑΙΚΑΤΕΡΙΝΗ (ΚΑΙΤΗ) 187 ΑΝΑΠΛ.
9 ΑΝΔΡΙΑΝΟΥ ΕΛΕΝΗ 182 ΑΝΑΠΛ.
10 ΦΙΤΣΟΠΟΥΛΟΣ ΑΛΚΙΒΙΑΔΗΣ (ΑΛΚΗΣ) 175 ΑΝΑΠΛ.
11 ΤΖΑΝΗΣ ΧΑΡΙΛΑΟΣ (ΧΑΡΗΣ) 151  
12 ΜΑΚΡΙΝΟΥ ΔΕΣΠΟΙΝΑ 143  
13 ΚΑΡΡΕΡ ΑΡΗΣ 135  
14 ΦΡΥΣΣΑ ΑΙΚΑΤΕΡΙΝΗ 132  
15 ΖΑΡΚΑΔΑ ΜΑΙΡΗ 131  
16 ΡΟΥΣΣΟΣ ΙΣΙΔΩΡΟΣ (ΔΩΡΗΣ) 116  
17 ΠΡΟΥΚΑΚΗΣ ΧΡΗΣΤΟΣ 105  
18 ΝΙΚΟΛΑΪΔΟΥ ΕΥΑ 97  
19 ΑΓΟΥΡΙΔΟΥ ΘΕΟΔΩΡΑ 89  

 

Β. Για το Δευτεροβάθμιο Πειθαρχικό Συμβούλιο

ΨΗΦΙΣΑΝ: 1.243        ΕΓΚΥΡΑ: 1.173          ΑΚΥΡΑ/ΛΕΥΚΑ: 70

Έλαβαν:

1 ΤΡΑΪΟΥ ΕΛΕΝΗ 359 ΕΚΛΕΓΕΤΑΙ
2 ΓΕΡΑΚΑΡΗΣ ΠΑΥΛΟΣ 347 ΕΚΛΕΓΕΤΑΙ
3 ΤΟΥΦΕΞΗ ΜΟΣΧΑΝΘΗ (ΜΙΜΗ) 337 ΕΚΛΕΓΕΤΑΙ
4 ΤΣΙΡΟΣ ΠΑΝΟΣ 278 ΕΚΛΕΓΕΤΑΙ
5 ΚΟΝΤΟΓΙΑΝΝΙΔΗΣ ΤΑΣΟΣ 242 ΕΚΛΕΓΕΤΑΙ
6 ΔΑΜΟΦΛΗ ΒΕΡΑ 196 ΑΝΑΠΛ.
7 ΤΡΟΥΠΙΩΤΗΣ ΠΕΤΡΟΣ 186 ΑΝΑΠΛ.
8 ΑΞΕΛΟΣ ΓΙΩΡΓΟΣ 179 ΑΝΑΠΛ.
9 ΑΝΑΓΝΩΣΤΟΥ ΣΤΕΦΑΝΟΣ 168 ΑΝΑΠΛ.
10 ΠΑΠΑΖΟΓΛΟΥ ΜΗΝΑΣ 154 ΑΝΑΠΛ.
11 ΠΡΙΤΣΑΠΙΔΟΥΛΑΣ-ΓΙΑΝΝΑΚΟΠΟΥΛΟΣ  ΧΡΗΣΤΟΣ-ΑΝΔΡΕΑΣ 137  
12 ΣΠΑΝΔΩΝΗΣ ΙΩΑΝΝΗΣ (ΓΙΑΝΝΗΣ) 114  
13 ΧΑΛΙΚΙΑΣ ΣΠΥΡΟΣ 103  

 

Γ. Για το Μεικτό Συμβούλιο

GOAL NEWS    
Υποψήφιος: ΚΑΖΑΝΤΖΟΓΛΟΥ ΣΤΑΥΡΟΣ  
Ψήφισαν:   12
Έγκυρα:   12
Άκυρα-Λευκά:   0
Έλαβε: ΚΑΖΑΝΤΖΟΓΛΟΥ ΣΤΑΥΡΟΣ 12
  ΕΚΛΕΓΕΤΑΙ  
     
SPORTDAY    
Υποψήφιος: ΧΩΡΙΑΝΟΠΟΥΛΟΣ ΓΙΑΝΝΗΣ  
Ψήφισαν:   7
Έγκυρα:   7
Άκυρα-Λευκά:   0
Έλαβε: ΧΩΡΙΑΝΟΠΟΥΛΟΣ ΓΙΑΝΝΗΣ 7
  ΕΚΛΕΓΕΤΑΙ  
     
ΕΣΤΙΑ    
Υποψήφιος: ΠΑΠΠΑΣ ΔΗΜΗΤΡΗΣ  
Ψήφισαν:   3
Έγκυρα:   3
Άκυρα-Λευκά:   0
Έλαβε: ΠΑΠΠΑΣ ΔΗΜΗΤΡΗΣ 3
  ΕΚΛΕΓΕΤΑΙ  
     
ΚΑΝΑΛΙ ΤΗΣ ΒΟΥΛΗΣ    
Υποψήφια: ΚΟΝΤΟΓΕΩΡΓΗ ΚΑΛΛΙΟΠΗ  
Ψήφισαν:   11
Έγκυρα:   10
Άκυρα-Λευκά:   1
Έλαβε: ΚΟΝΤΟΓΕΩΡΓΗ ΚΑΛΛΙΟΠΗ 10
  ΕΚΛΕΓΕΤΑΙ  
     
ΞΕΝΙΟΣ 94,3 FM    
Υποψήφιος: ΓΕΩΡΓΑΚΟΠΟΥΛΟΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ  
Ψήφισαν:   5
Έγκυρα:   4
Άκυρα-Λευκά:   1
Έλαβε: ΓΕΩΡΓΑΚΟΠΟΥΛΟΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ 4
   ΕΚΛΕΓΕΤΑΙ  
ΣΥΝΤΑΞΙΟΥΧΟΙ:    
Υποψήφιοι: ΓΙΑΝΝΗΛΟΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ  
  ΕΛΛΗΝΟΥΔΗ-ΠΕΡΛΕΓΚΑ ΑΡΙΣΤΟΥΛΑ  
  ΚΑΛΑΝΤΖΗΣ ΔΗΜΗΤΡΗΣ  
  ΚΑΡΑΜΠΑΤΣΑΚΗΣ ΕΜΜΑΝΟΥΗΛ  
  ΚΑΣΤΡΙΝΑΚΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ  
  ΚΟΝΤΡΑΡΟΥ ΤΖΩΡΤΖΙΑ  
  ΝΙΚΟΛΟΥΛΙΑ ΒΑΣΙΛΙΚΗ  
Ψήφισαν:    428
Έγκυρα:    412
Λευκά/Άκυρα:    16
Έλαβαν: ΚΟΝΤΡΑΡΟΥ ΤΖΩΡΤΖΙΑ 208
  ΓΙΑΝΝΗΛΟΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ 147
  ΚΑΛΑΝΤΖΗΣ ΔΗΜΗΤΡΗΣ 108
  ΚΑΣΤΡΙΝΑΚΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ 101
  ΚΑΡΑΜΠΑΤΣΑΚΗΣ ΕΜΜΑΝΟΥΗΛ 80
  ΕΛΛΗΝΟΥΔΗ-ΠΕΡΛΕΓΚΑ ΑΡΙΣΤΟΥΛΑ 65
  ΝΙΚΟΛΟΥΛΙΑ ΒΑΣΙΛΙΚΗ 63
  ΕΚΛΕΓΟΝΤΑΙ :  
  ΚΟΝΤΡΑΡΟΥ ΤΖΩΡΤΖΙΑ  
  ΓΙΑΝΝΗΛΟΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ  
  ΚΑΛΑΝΤΖΗΣ ΔΗΜΗΤΡΗΣ  

 

Η ΕΦΟΡΕΥΤΙΚΗ ΕΠΙΤΡΟΠΗ

 

Ιουν. 8, 2015

-Γιατί θεωρώ αναγκαία την εκλογή ορισμένων συναδέλφων στο Πρωτοβάθμιο Πειθαρχικό Συμβούλιο και για αυτό τους ψηφίζω: 
- Τον Γιάννη Αποστολόπουλο γιατί: Είναι ο πιο έμπειρος στο Πειθαρχικό. Είναι νομικός και με τις νομικές του γνώσεις εργάζεται σκληρά, μεθοδικά, με γνώση και εμπειρία και για αυτό, όλες οι δίκαιες, οι μεγάλες, οι σημαντικές για το Πειθαρχικό, αποφάσεις έχουν την υπογραφή του. Η πολύχρονη εμπειρία του και η κατάρτισή του είναι εγγύηση. Χωρίς καμια δόση υπερβολής είναι ο ογκόλιθος του Πρωτοβάθμιου Πειθαρχικού. Και να μην λησμονήσουμε και την καθοριστική του συμβολή πάντα στο Εποπτικό Οργανο Δεοντολογίας.
- Γιατί ψηφίζω την Ελένη Ανδριανού: γιατί στο Πειθαρχικό εδώ και πολλά χρόνια παραμένη ασυμβίβαστη, μαχητική και ακέραιη. Δεν βάζει νερό στο...κρασί της, δεν φοβάται, δεν κάνει πίσω. Υπερασπίζεται την δεοντολογία, χωρίς εκπτώσεις και έχει δώσει και δίνει μάχες για την δημοσιογραφία, που όλοι μας επιθυμούμε. Την αντικειμενική , την αληθινή, την έγκυρη δημοσιογραφία.
Στις 11 και 12 Ιουνίου ξαναψηφίζουμε για τα Πειθαρχικά ακόμα πιο δυνατά , μαζικά και αποφασιστικά όλοι και όλες

πηγη προφιλ Ποπης Χριστοδουλιδου

ΑΝΑΠΟΔΟΣ

Ιουν. 5, 2015

 

           ENΩΣΙΣ ΣΥΝΤΑΚΤΩΝ
ΗΜΕΡΗΣΙΩΝ ΕΦΗΜΕΡΙΔΩΝ ΑΘΗΝΩΝ
         ———————————-
ΕΦΟΡΕΥΤΙΚΗ ΕΠΙΤΡΟΠΗ                                                       

 

Α Ν Α Κ Ο Ι Ν Ω Σ Η

Η Εφορευτική Επιτροπή της Ε.Σ.Η.Ε.Α. ανακοινώνει τα αποτελέσματα της ψηφοφορίας της 3ης και 4ης Ιουνίου 2015 για τα Πειθαρχικά Συμβούλια και το Μεικτό Συμβούλιο της ΕΣΗΕΑ.

Α. ΠΕΙΘΑΡΧΙΚΑ ΣΥΜΒΟΥΛΙΑ

Ψήφισαν: 3.216          Έγκυρα: 2.739           Άκυρα: 145                 Λευκά: 332

Έλαβαν:

1. ΥΠΟΨΗΦΙΟΙ ΓΙΑ ΤΟ ΠΡΩΤΟΒΑΘΜΙΟ ΠΕΙΘΑΡΧΙΚΟ ΣΥΜΒΟΥΛΙΟ ΤΗΣ ΕΣΗΕΑ

1 ΧΡΙΣΤΟΔΟΥΛΙΔΟΥ ΠΟΠΗ (ΠΑΡΘΕΝΟΠΗ) 827
2 ΜΕΡΜΗΓΚΑΣ ΓΙΩΡΓΟΣ 493
3 ΓΥΠΑΚΗ ΑΓΓΕΛΙΚΗ 469
4 ΓΚΙΩΝΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ 377
5 ΚΑΡΡΕΡ ΑΡΗΣ 363
6 ΔΟΥΛΓΕΡΑΚΗ ΑΙΚΑΤΕΡΙΝΗ (ΚΑΙΤΗ) 307
7 ΜΑΚΡΙΝΟΥ ΔΕΣΠΟΙΝΑ 293
8 ΚΟΥΜΑΝΤΟΥ ΕΛΕΥΘΕΡΙΑ 286
9 ΚΟΡΕΛΛΗΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ 285
10 ΦΙΤΣΟΠΟΥΛΟΣ ΑΛΚΙΒΙΑΔΗΣ (ΑΛΚΗΣ) 277
11 ΠΡΟΥΚΑΚΗΣ ΧΡΗΣΤΟΣ 228
12 ΖΑΡΚΑΔΑ ΜΑΙΡΗ 220
13 ΑΝΔΡΙΑΝΟΥ ΕΛΕΝΗ 216
14 ΦΡΥΣΣΑ ΑΙΚΑΤΕΡΙΝΗ 213
15 ΑΠΟΣΤΟΛΟΠΟΥΛΟΣ ΙΩΑΝΝΗΣ 204
16 ΑΓΟΥΡΙΔΟΥ ΘΕΟΔΩΡΑ 202
17 ΝΙΚΟΛΑΪΔΟΥ ΕΥΑ 168
18 ΡΟΥΣΣΟΣ ΙΣΙΔΩΡΟΣ (ΔΩΡΗΣ) 157
19 ΤΖΑΝΗΣ ΧΑΡΙΛΑΟΣ (ΧΑΡΗΣ) 127

 

2. ΥΠΟΨΗΦΙΟΙ ΓΙΑ ΤΟ ΔΕΥΤΕΡΟΒΑΘΜΙΟ ΠΕΙΘΑΡΧΙΚΟ ΣΥΜΒΟΥΛΙΟ ΤΗΣ ΕΣΗΕΑ

1 ΓΕΡΑΚΑΡΗΣ ΠΑΥΛΟΣ 588
2 ΤΟΥΦΕΞΗ ΜΟΣΧΑΝΘΗ (ΜΙΜΗ) 572
3 ΤΡΑΪΟΥ ΕΛΕΝΗ 567
4 ΑΞΕΛΟΣ ΓΙΩΡΓΟΣ 504
5 ΤΣΙΡΟΣ ΠΑΝΟΣ 367
6 ΤΡΟΥΠΙΩΤΗΣ ΠΕΤΡΟΣ 326
7 ΚΟΝΤΟΓΙΑΝΝΙΔΗΣ ΤΑΣΟΣ 313
8 ΠΑΠΑΖΟΓΛΟΥ ΜΗΝΑΣ 299
9 ΑΝΑΓΝΩΣΤΟΥ ΣΤΕΦΑΝΟΣ 281
10 ΔΑΜΟΦΛΗ ΒΕΡΑ 274
11 ΧΑΛΙΚΙΑΣ ΣΠΥΡΟΣ 234
12 ΠΡΙΤΣΑΠΙΔΟΥΛΑΣ-ΓΙΑΝΝΑΚΟΠΟΥΛΟΣ ΧΡΗΣΤΟΣ-ΑΝΔΡΕΑΣ 225
13 ΣΠΑΝΔΩΝΗΣ ΙΩΑΝΝΗΣ (ΓΙΑΝΝΗΣ) 170

 

            Επειδή κατά το άρθρο 30 παρ. 9 του Καταστατικού κανείς υποψήφιος για το Πρωτοβάθμιο και το Δευτεροβάθμιο Πειθαρχικό Συμβούλιο δεν συγκέντρωσε την πλειοψηφία του 50% +1 εκείνων που ψήφισαν, η ψηφοφορία θα επαναληφθεί την Πέμπτη και την Παρασκευή, 11 και 12 Ιουνίου 2015.

 

Β. ΜΕΙΚΤΟ ΣΥΜΒΟΥΛΙΟ

ΜΕΣΟ    
ALPHA 989    
Υποψήφια: ΙΩΑΝΝΙΔΟΥ ΓΕΩΡΓΙΑ  
Ψήφισαν:   6
Έγκυρα:   6
Άκυρα-Λευκά:   0
Έλαβε: ΙΩΑΝΝΙΔΟΥ ΓΕΩΡΓΙΑ 6
  ΕΚΛΕΓΕΤΑΙ  
     
ALPHA TV    
Υποψήφια: ΖΗΣΙΔΟΥ ΜΑΧΗ (ΑΝΔΡΟΜΑΧΗ)  
Ψήφισαν:   54
Έγκυρα:   39
Άκυρα-Λευκά:   15
Έλαβε: ΖΗΣΙΔΟΥ ΜΑΧΗ (ΑΝΔΡΟΜΑΧΗ) 39
  ΕΚΛΕΓΕΤΑΙ  
     
ANTENNA TV    
Υποψήφιοι: ΓΚΟΛΤΣΙΟΥ ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ (ΒΙΒΗ)  
  ΜΑΝΙΩΤΗΣ ΑΝΤΩΝΗΣ  
Ψήφισαν:   72
Έγκυρα:   69
Άκυρα-Λευκά:   3
Έλαβαν: ΓΚΟΛΤΣΙΟΥ ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ (ΒΙΒΗ) 49
  ΜΑΝΙΩΤΗΣ ΑΝΤΩΝΗΣ 20
  ΕΚΛΕΓΕΤΑΙ Η ΓΚΟΛΤΣΙΟΥ ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ (ΒΙΒΗ)  
     
ESPRESSO    
Υποψήφια ΣΟΛΩΜΟΥ ΕΛΕΝΑ  
Ψήφισαν:   20
Έγκυρα:   13
Άκυρα-Λευκά:   7
Έλαβε: ΣΟΛΩΜΟΥ ΕΛΕΝΑ 13
  ΕΚΛΕΓΕΤΑΙ  
     
EURONEWS    
Υποψήφιος: ΓΙΑΓΚΙΝΗΣ ΙΩΑΝΝΗΣ  
Ψήφισαν:   14
Έγκυρα:   14
Άκυρα-Λευκά:   0
Έλαβε: ΓΙΑΓΚΙΝΗΣ ΙΩΑΝΝΗΣ 14
  ΕΚΛΕΓΕΤΑΙ  
     
MEGA    
Υποψήφιος: ΤΟΥΜΑΣΗΣ ΠΑΝΑΓΗΣ  
Ψήφισαν:   65
Έγκυρα:   51
Άκυρα-Λευκά:   13
Έλαβε: ΤΟΥΜΑΣΗΣ ΠΑΝΑΓΗΣ 51
  ΕΚΛΕΓΕΤΑΙ  
     
NOVASPORTS    
Υποψήφιος: ΓΑΒΑΛΑΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ  
Ψήφισαν:   10
Έγκυρα:   10
Άκυρα-Λευκά:   0
Έλαβε: ΓΑΒΑΛΑΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ 10
  ΕΚΛΕΓΕΤΑΙ  
     
REAL FM    
Υποψήφιος: ΧΡΙΣΤΟΔΟΥΛΟΥ ΑΘΑΝΑΣΙΟΣ (ΘΑΝΟΣ)  
Ψήφισαν:   18
Έγκυρα:   16
Άκυρα-Λευκά:   2
Έλαβε: ΧΡΙΣΤΟΔΟΥΛΟΥ ΑΘΑΝΑΣΙΟΣ (ΘΑΝΟΣ) 16
  ΕΚΛΕΓΕΤΑΙ  
     
REAL ΝEWS    
Υποψήφιος: ΧΑΛΑΒΑΖΗΣ ΙΩΑΝΝΗΣ  
Ψήφισαν:   19
Έγκυρα:   14
Άκυρα-Λευκά:   5
Έλαβε: ΧΑΛΑΒΑΖΗΣ ΙΩΑΝΝΗΣ 14
  ΕΚΛΕΓΕΤΑΙ  
     
STAR CHANNEL    
Υποψήφιος: ΒΟΤΣΚΑΡΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ  
Ψήφισαν:   72
Έγκυρα:   59
Άκυρα-Λευκά:   13
Έλαβε: ΒΟΤΣΚΑΡΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ 59
  ΕΚΛΕΓΕΤΑΙ  
     
ΑΘΗΝΑ 9,84    
Υποψήφιος: ΑΝΔΡΙΟΠΟΥΛΟΣ ΝΕΚΤΑΡΙΟΣ  
Ψήφισαν:   48
Έγκυρα:   31
Άκυρα-Λευκά:   17
Έλαβε: ΑΝΔΡΙΟΠΟΥΛΟΣ ΝΕΚΤΑΡΙΟΣ 31
  ΕΚΛΕΓΕΤΑΙ  
ΑΠΕ-ΜΠΕ    
Υποψήφια: ΒΕΛΟΝΑΚΗ ΑΣΠΑΣΙΑ  
Ψήφισαν:   113
Έγκυρα:   65
Άκυρα-Λευκά:   48
Έλαβε: ΒΕΛΟΝΑΚΗ ΑΣΠΑΣΙΑ 65
  ΕΚΛΕΓΕΤΑΙ  
     
ΑΡΤ TV    
Υποψήφιος: ΝΙΖΑΜΗΣ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ  
Ψήφισαν:   9
Έγκυρα:   7
Άκυρα-Λευκά:   2
Έλαβε: ΝΙΖΑΜΗΣ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ 7
  ΕΚΛΕΓΕΤΑΙ  
     
ΑΥΓΗ    
Υποψήφιος: ΤΕΡΖΗΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ  
Ψήφισαν:   48
Έγκυρα:   30
Άκυρα-Λευκά:   18
Έλαβε: ΤΕΡΖΗΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ 30
  ΕΚΛΕΓΕΤΑΙ  
     
ΒΗΜΑ FM 99,5    
Υποψήφιος: ΑΔΑΜΟΠΟΥΛΟΣ ΒΑΣΙΛΗΣ  
Ψήφισαν:   9
Έγκυρα:   9
Άκυρα-Λευκά:   0
Έλαβε: ΑΔΑΜΟΠΟΥΛΟΣ ΒΑΣΙΛΗΣ 9
  ΕΚΛΕΓΕΤΑΙ  
     
ΓΑΥΡΟΣ    
Υποψήφια: ΝΙΚΟΛΟΥΔΗ ΟΛΙΒΙΑ-ΕΥΓΕΝΙΑ  
Ψήφισαν:   7
Έγκυρα:   7
Άκυρα-Λευκά:   0
Έλαβε: ΝΙΚΟΛΟΥΔΗ ΟΛΙΒΙΑ-ΕΥΓΕΝΙΑ 7
  ΕΚΛΕΓΕΤΑΙ  
     
ΓΕΝΙΚΗ ΓΡΑΜΜΑΤΕΙΑ ΕΝΗΜΕΡΩΣΗΣ & ΕΠΙΚΟΙΝΩΝΙΑΣ    
Υποψήφιοι: ΛΟΥΚΟΠΟΥΛΟΣ ΣΠΥΡΙΔΩΝ  
  ΠΟΥΛΑΚΗΣ ΒΑΣΙΛΕΙΟΣ  
Ψήφισαν:   29
Έγκυρα:   28
Άκυρα-Λευκά:   1
Έλαβαν: ΛΟΥΚΟΠΟΥΛΟΣ ΣΠΥΡΙΔΩΝ 12
  ΠΟΥΛΑΚΗΣ ΒΑΣΙΛΕΙΟΣ 16
  ΕΚΛΕΓΕΤΑΙ Ο ΠΟΥΛΑΚΗΣ ΒΑΣΙΛΕΙΟΣ  
     
ΔΗΜΟΚΡΑΤΙΑ    
Υποψήφια: ΒΑΛΤΖΗ ΜΕΛΙΝΑ (ΜΑΛΑΜΩ)  
Ψήφισαν:   37
Έγκυρα:   28
Άκυρα-Λευκά:   9
Έλαβε: ΒΑΛΤΖΗ ΜΕΛΙΝΑ (ΜΑΛΑΜΩ) 28
  ΕΚΛΕΓΕΤΑΙ  
     
ΕΘΝΟΣ    
Υποψήφια: ΚΑΡΑΓΕΩΡΓΟΥ ΕΦΗ  
Ψήφισαν:   80
Έγκυρα:   42
Άκυρα-Λευκά:   38
Έλαβε: ΚΑΡΑΓΕΩΡΓΟΥ ΕΦΗ 42
  ΕΚΛΕΓΕΤΑΙ  
     
ΕΛΕΥΘΕΡΟΣ ΤΥΠΟΣ    
Υποψήφιοι: ΠΛΙΑΚΟΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ  
  ΣΤΑΥΡΟΠΟΥΛΟΣ ΧΡΗΣΤΟΣ  
Ψήφισαν:   65
Έγκυρα:   58
Άκυρα-Λευκά:   7
Έλαβαν: ΠΛΙΑΚΟΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ 17
  ΣΤΑΥΡΟΠΟΥΛΟΣ ΧΡΗΣΤΟΣ 41
  ΕΚΛΕΓΕΤΑΙ Ο ΣΤΑΥΡΟΠΟΥΛΟΣ ΧΡΗΣΤΟΣ  
     
ΕΠΕΝΔΥΣΗ    
Υποψήφιος: ΤΖΑΝΟΠΟΥΛΟΣ ΙΩΑΝΝΗΣ  
Ψήφισαν:   8
Έγκυρα:   7
Άκυρα-Λευκά:   1
Έλαβε: ΤΖΑΝΟΠΟΥΛΟΣ ΙΩΑΝΝΗΣ 7
  ΕΚΛΕΓΕΤΑΙ  
     
ΕΠΙΚΟΙΝΩΝΙΑ 94 FM    
Υποψήφιος: ΔΗΜΑΚΟΠΟΥΛΟΣ ΔΗΜΗΤΡΗΣ  
Ψήφισαν:   7
Έγκυρα:   6
Άκυρα-Λευκά:   1
Έλαβε: ΔΗΜΑΚΟΠΟΥΛΟΣ ΔΗΜΗΤΡΗΣ 6
  ΕΚΛΕΓΕΤΑΙ  
     
Η ΕΦΗΜΕΡΙΔΑ ΤΩΝ ΣΥΝΤΑΚΤΩΝ    
Υποψήφια: ΠΑΠΑΣΤΑΘΟΠΟΥΛΟΥ ΧΡΙΣΤΟΥΛΑ (ΧΡΙΣΤΙΝΑ)  
Ψήφισαν:   51
Έγκυρα:   41
Άκυρα-Λευκά:   10
Έλαβε: ΠΑΠΑΣΤΑΘΟΠΟΥΛΟΥ ΧΡΙΣΤΟΥΛΑ (ΧΡΙΣΤΙΝΑ) 41
  ΕΚΛΕΓΕΤΑΙ  
     
Η ΠΡΑΣΙΝΗ    
Υποψήφιος: ΙΩΑΚΕΙΜΙΔΗΣ ΙΩΑΝΝΗΣ  
Ψήφισαν:   4
Έγκυρα:   3
Άκυρα-Λευκά:   1
Έλαβε: ΙΩΑΚΕΙΜΙΔΗΣ ΙΩΑΝΝΗΣ 3
  ΕΚΛΕΓΕΤΑΙ  
     
ΗΜΕΡΗΣΙΑ    
Υποψήφια: ΣΑΚΕΛΛΑΡΗ ΕΙΡΗΝΗ  
Ψήφισαν:   24
Έγκυρα:   20
Άκυρα-Λευκά:   4
Έλαβε: ΣΑΚΕΛΛΑΡΗ ΕΙΡΗΝΗ 20
  ΕΚΛΕΓΕΤΑΙ  
     
ΚΑΝΑΛΙ 1 (90,4 FM)    
Υποψήφιος: ΜΠΟΥΡΣΙΝΟΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ  
Ψήφισαν:   15
Έγκυρα:   10
Άκυρα-Λευκά:   5
Έλαβε: ΜΠΟΥΡΣΙΝΟΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ 10
  ΕΚΛΕΓΕΤΑΙ  
     
ΚΕΡΔΟΣ    
Υποψήφια: ΚΟΡΙΔΗ ΦΩΦΗ  
Ψήφισαν:   19
Έγκυρα:   16
Άκυρα-Λευκά:   3
Έλαβε: ΚΟΡΙΔΗ ΦΩΦΗ 16
  ΕΚΛΕΓΕΤΑΙ  
     
ΝΑΥΤΕΜΠΟΡΙΚΗ    
Υποψήφιος: ΖΩΗΣ ΘΕΟΦΑΝΗΣ  
Ψήφισαν:   29
Έγκυρα:   16
Άκυρα-Λευκά:   13
Έλαβε: ΖΩΗΣ ΘΕΟΦΑΝΗΣ 16
  ΕΚΛΕΓΕΤΑΙ   
     
ΠΑΡΑΠΟΛΙΤΙΚΑ 90,1 FM    
Υποψήφια: ΣΑΠΟΥΝΑ ΖΗΝΟΒΙΑ  
Ψήφισαν:   15
Έγκυρα:   12
Άκυρα-Λευκά:   3
Έλαβε: ΣΑΠΟΥΝΑ ΖΗΝΟΒΙΑ 12
  ΕΚΛΕΓΕΤΑΙ  
     
ΠΡΩΤΟ ΘΕΜΑ    
Υποψήφιος: ΜΑΚΡΥΓΙΑΝΝΗΣ ΙΩΑΝΝΗΣ  
Ψήφισαν:   45
Έγκυρα:   41
Άκυρα-Λευκά:   4
Έλαβε: ΜΑΚΡΥΓΙΑΝΝΗΣ ΙΩΑΝΝΗΣ 41
  ΕΚΛΕΓΕΤΑΙ  
     
Ρ/Σ ΤΗΣ ΕΚΚΛΗΣΙΑΣ ΤΗΣ ΕΛΛΑΔΟΣ    
Υποψήφιος: ΠΑΠΠΑΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ  
Ψήφισαν:   8
Έγκυρα:   8
Άκυρα-Λευκά:   0
Έλαβε: ΠΑΠΠΑΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ 8
  ΕΚΛΕΓΕΤΑΙ  
     
ΡΙΖΟΣΠΑΣΤΗΣ    
Υποψήφια: ΣΤΡΕΒΙΝΑ ΙΩΑΝΝΑ  
Ψήφισαν:   32
Έγκυρα:   27
Άκυρα-Λευκά:   5
Έλαβε: ΣΤΡΕΒΙΝΑ ΙΩΑΝΝΑ 27
  ΕΚΛΕΓΕΤΑΙ  
     
ΣΚΑΪ TV    
Υποψήφιος: ΔΑΥΛΟΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ  
Ψήφισαν:   40
Έγκυρα:   34
Άκυρα-Λευκά:   6
Έλαβε: ΔΑΥΛΟΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ 34
  ΕΚΛΕΓΕΤΑΙ  
     
ΣΠΟΡ FM    
Υποψήφιος: ΔΕΣΥΛΛΑΣ ΔΙΟΝΥΣΗΣ  
Ψήφισαν:   3
Έγκυρα:   3
Άκυρα-Λευκά:   0
Έλαβε: ΔΕΣΥΛΛΑΣ ΔΙΟΝΥΣΗΣ 3
  ΕΚΛΕΓΕΤΑΙ  
     
ΣΤΟ ΚΟΚΚΙΝΟ 105,5    
Υποψήφιος: ΖΕΡΒΑΣ ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ  
Ψήφισαν:   22
Έγκυρα:   12
Άκυρα-Λευκά:   10
Έλαβε: ΖΕΡΒΑΣ ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ 12
  ΕΚΛΕΓΕΤΑΙ  
     
ΤΑ ΝΕΑ    
Υποψήφιος: ΝΤΕΛΕΖΟΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ (ΚΩΣΤΑΣ)  
Ψήφισαν:   36
Έγκυρα:   25
Άκυρα-Λευκά:   11
Έλαβε: ΝΤΕΛΕΖΟΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ (ΚΩΣΤΑΣ) 25
  ΕΚΛΕΓΕΤΑΙ  
     
ΤΟ ΒΗΜΑ    
Υποψήφιος: ΠΑΠΑΔΗΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ  
Ψήφισαν:   52
Έγκυρα:   38
Άκυρα-Λευκά:   14
Έλαβε: ΠΑΠΑΔΗΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ 38
  ΕΚΛΕΓΕΤΑΙ  
     
ΦΙΛΑΘΛΟΣ    
Υποψήφιος: ΝΤΟΡΤΕΛ-ΠΟΥΛΟΥΤΣΗΣ ΧΑΡΑΛΑΜΠΟΣ  
Ψήφισαν:   10
Έγκυρα:   9
Άκυρα-Λευκά:   1
Έλαβε: ΝΤΟΡΤΕΛ-ΠΟΥΛΟΥΤΣΗΣ ΧΑΡΑΛΑΜΠΟΣ 9
  ΕΚΛΕΓΕΤΑΙ  
     
ΦΩΣ ΤΩΝ ΣΠΟΡ    
Υποψήφιος: ΔΗΜΗΤΡΙΟΥ ΔΗΜΗΤΡΗΣ  
Ψήφισαν:   19
Έγκυρα:   13
Άκυρα-Λευκά:   6
Έλαβε: ΔΗΜΗΤΡΙΟΥ ΔΗΜΗΤΡΗΣ 13
  ΕΚΛΕΓΕΤΑΙ  
ΣΥΝΤΑΞΙΟΥΧΟΙ:    
Υποψήφιοι: ΓΙΑΝΝΗΛΟΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ  
  ΕΛΛΗΝΟΥΔΗ-ΠΕΡΛΕΓΚΑ ΑΡΙΣΤΟΥΛΑ  
  ΚΑΛΑΝΤΖΗΣ ΔΗΜΗΤΡΗΣ  
  ΚΑΡΑΜΠΑΤΣΑΚΗΣ ΕΜΜΑΝΟΥΗΛ  
  ΚΑΣΤΡΙΝΑΚΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ  
  ΚΟΝΤΡΑΡΟΥ ΤΖΩΡΤΖΙΑ  
  ΝΙΚΟΛΟΥΛΙΑ ΒΑΣΙΛΙΚΗ  
Ψήφισαν:   675
Έγκυρα:   628
Άκυρα-Λευκά:   47
  ΚΟΝΤΡΑΡΟΥ ΤΖΩΡΤΖΙΑ 308
  ΚΑΣΤΡΙΝΑΚΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ 187
Έλαβαν: ΓΙΑΝΝΗΛΟΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ 186
  ΚΑΛΑΝΤΖΗΣ ΔΗΜΗΤΡΗΣ 128
  ΕΛΛΗΝΟΥΔΗ-ΠΕΡΛΕΓΚΑ ΑΡΙΣΤΟΥΛΑ 108
  ΚΑΡΑΜΠΑΤΣΑΚΗΣ ΕΜΜΑΝΟΥΗΛ 105
  ΝΙΚΟΛΟΥΛΙΑ ΒΑΣΙΛΙΚΗ 80

Δεδομένου ότι κανείς από τους υποψηφίους των συνταξιούχων δεν συγκέντρωσε την απαιτούμενη πλειοψηφία του 50% +1 εκείνων που ψήφισαν, η ψηφοφορία θα επαναληφθεί την Πέμπτη και την Παρασκευή, 11 και 12 Ιουνίου 2015.

ΑΝΑΠΟΔΑ

 

Η ΕΦΟΡΕΥΤΙΚΗ ΕΠΙΤΡΟΠΗ

Ιουν. 5, 2015

   ENΩΣΙΣ ΣΥΝΤΑΚΤΩΝ
ΗΜΕΡΗΣΙΩΝ ΕΦΗΜΕΡΙΔΩΝ ΑΘΗΝΩΝ
         ———————————-
ΕΦΟΡΕΥΤΙΚΗ ΕΠΙΤΡΟΠΗ                                           

Παρασκευή, 5 Ιουνίου 2015

Α Ν Α Κ Ο Ι Ν Ω Σ Η

Η Εφορευτική Επιτροπή της Ε.Σ.Η.Ε.Α. ανακοινώνει τα τελικά αποτελέσματα των σταυρών των υποψηφίων μελών για το Διοικητικό Συμβούλιο και την Εξελεγκτική Επιτροπή της ΕΣΗΕΑ κατά τις αρχαιρεσίες της 3ης και 4ης Ιουνίου 2015.

 

Ψήφισαν: 3.216                      Έγκυρα: 3.093                       Άκυρα: 46                   Λευκά: 77

 

ΔΙΟΙΚΗΤΙΚΟ ΣΥΜΒΟΥΛΙΟ ΤΗΣ ΕΣΗΕΑ

Ι. Συνδυασμός «ΕΝΩΜΕΝΟΙ ΔΗΜΟΣΙΟΓΡΑΦΟΙ»

α) Για το Διοικητικό Συμβούλιο

1 ΑΝΤΩΝΙΑΔΟΥ ΜΑΡΙΑ 715 ΕΚΛΕΓΕΤΑΙ
2 ΚΟΤΤΑΡΙΔΗΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ 342 ΕΚΛΕΓΕΤΑΙ
3 ΔΙΟΓΟΣ ΕΥΘΥΜΙΟΣ (ΜΑΚΗΣ) 273 ΕΚΛΕΓΕΤΑΙ
4 ΜΑΖΑΝΙΤΗΣ ΧΡΗΣΤΟΣ 197 ΕΚΛΕΓΕΤΑΙ
5 ΑΞΕΛΟΣ ΧΡΗΣΤΟΣ (ΧΡΙΣΤΟΔΟΥΛΟΣ) 191  
6 ΓΙΑΝΝΟΥΛΗ ΦΩΤΕΙΝΗ 178  
7 ΣΥΝΟΔΙΝΟΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ 171  
8 ΠΑΓΑΝΗΣ ΓΙΩΡΓΟΣ 156  
9 ΠΙΤΤΑΡΑΣ ΙΩΑΝΝΗΣ 156  
10 ΒΥΘΟΥΛΚΑΣ ΔΙΟΝΥΣΙΟΣ 151  
11 ΑΡΜΕΝΗΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ 145  
12 ΚΩΝΣΤΑΝΤΑΤΟΣ ΑΝΔΡΕΑΣ 133  
13 ΧΑΒΕΛΑΣ ΛΑΜΠΡΟΣ 120  
14 ΜΠΟΤΩΝΗΣ ΔΙΟΝΥΣΗΣ 119  
15 ΘΕΟΔΩΡΑΚΑΚΟΣ ΚΥΡΙΑΚΟΣ 117  
16 ΒΟΥΡΒΟΥΛΗ ΓΚΕΛΛΥ (ΓΑΛΑΤΕΙΑ) 114  
17 ΤΣΟΥΡΟΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ 113  
18 ΔΗΜΑΚΟΣ ΠΕΤΡΟΣ-ΙΩΑΝΝΗΣ (ΑΚΗΣ) 96  
19 ΝΩΤΗΣ ΝΕΚΤΑΡΙΟΣ 94  
20 ΠΑΛΑΙΤΣΑΚΗ ΙΩΑΝΝΑ (ΝΑΝΑ) 94  
21 ΑΡΒΑΝΙΤΟΠΟΥΛΟΥ ΜΑΡΙΚΑ 93  
22 ΜΠΟΥΣΙΟΣ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ 87  
23 ΠΑΠΑΚΥΡΙΑΚΟΥ ΙΟΡΔΑΝΗΣ 86  
24 ΒΕΪΜΟΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ (ΚΩΣΤΗΣ) 84  
25 ΣΕΛΛΑ ΟΛΓΑ 79  
26 ΑΜΕΡΙΚΑΝΟΥ ΧΡΙΣΤΙΝΑ 78  
27 ΚΟΥΣΚΟΥΡΗ ΡΟΥΛΑ (ΣΤΑΥΡΟΥΛΑ) 75  
28 ΤΣΑΜΟΠΟΥΛΟΣ ΜΗΝΑΣ 75  
29 ΓΑΒΑΛΑΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ του ΝΙΚΟΛΑΟΥ 74  
30 ΤΣΙΑΜΤΣΙΚΑΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ 73  
31 ΤΡΥΦΙΔΟΥ ΕΛΕΑΝΝΑ 72  
32 ΚΥΡΙΤΣΗ ΕΛΙΣΣΑΒΕΤ 70  
33 ΒΟΥΡΓΑΝΑ ΜΑΡΙΑ 69  
34 ΤΣΑΚΙΤΖΙΑΝ ΚΡΙΚΟΡ 68  
35 ΑΧΟΥΛΙΑ ΜΑΡΙΑ 67  
36 ΜΑΛΙΣΙΩΒΑΣ ΔΗΜΗΤΡΗΣ 67  
37 ΚΑΡΑΜΗΤΣΟΥ ΑΦΡΟΔΙΤΗ 65  
38 ΚΟΡΩΝΑΙΟΣ ΓΙΑΝΝΗΣ του ΠΑΝΑΓΙΩΤΗ 64  
39 ΤΙΛΗΡΟΣ ΙΩΑΝΝΗΣ 62  
40 ΒΑΛΑΒΑΝΗΣ ΓΙΩΡΓΟΣ 61  
41 ΛΑΓΑΝΗΣ ΜΙΧΑΛΗΣ 59  
42 ΔΕΜΕΣΟΥΚΑΣ ΔΗΜΗΤΡΗΣ 58  
43 ΤΣΩΝΗΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ 57  
44 ΝΤΑΛΟΥΚΑΣ ΑΠΟΣΤΟΛΟΣ 56  
45 ΣΤΡΟΥΜΠΑΚΟΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ 55  
46 ΜΙΧΑΗΛ ΜΙΧΑΛΗΣ 54  
47 ΚΟΣΜΕΤΑΤΟΣ ΜΙΧΑΛΗΣ 50  
48 ΜΠΑΚΟΥΛΟΠΟΥΛΟΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ 49  
49 ΜΑΖΙΑΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ 48  
50 ΜΠΑΚΑΣ ΓΡΗΓΟΡΙΟΣ 48  
51 ΑΠΟΚΗΣ ΔΗΜΗΤΡΗΣ 44  
52 ΓΙΑΝΝΑΚΟΠΟΥΛΟΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ 44  
53 ΧΑΤΖΗΔΗΜΗΤΡΙΟΥ ΔΗΜΗΤΡΗΣ 43  
54 ΜΠΙΤΣΙΚΩΚΟΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ 42  
55 ΜΠΑΝΑΚΟΥ ΣΤΑΥΡΟΥΛΑ (ΡΟΥΛΑ) 41  
56 ΝΕΖΟΣ ΧΡΗΣΤΟΣ 41  
57 ΤΡΟΥΠΗΣ ΚΙΜΩΝ 41  
58 ΦΡΕΣΚΟΣ ΔΗΜΗΤΡΗΣ 40  
59 ΠΑΠΑΙΩΑΝΝΟΥ ΕΛΣΑ (ΕΛΙΣΣΑΒΕΤ) 39  
60 ΝΙΚΟΛΑΪΔΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ 37  
61 ΠΑΣΤΡΑΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ 37  
62 ΦΑΝΙΔΗΣ ΕΥΑΓΓΕΛΟΣ 37  
63 ΚΑΤΣΟΥΦΗΣ ΦΩΤΗΣ 36  
64 ΣΗΦΑΚΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ 34  
65 ΦΑΚΟΥ ΑΝΤΙΓΟΝΗ 34  
66 ΣΟΥΚΑΣ ΘΕΟΔΩΡΟΣ 33  
67 ΑΛΑΜΑΝΟΣ ΓΙΑΝΝΗΣ 32  
68 ΛΙΓΓΡΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ 30  
69 ΒΑΓΙΑΝΟΣ ΑΓΗΣΙΛΑΟΣ (ΑΓΗΣ) 29  
70 ΚΑΠΙΤΣΑΛΑ ΕΙΡΗΝΗ 29  
71 ΚΟΥΛΗΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ (ΝΤΙΝΟΣ) 29  
72 ΚΟΥΦΑΚΟΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ 29  
73 ΒΟΥΛΓΑΡΗ ΑΝΘΟΥΛΑ-ΜΑΡΙΑ 28  
74 ΤΡΙΑΝΤΑΦΥΛΛΙΔΗΣ ΔΗΜΗΤΡΗΣ 28  
75 ΓΕΩΡΓΙΑΔΗΣ ΛΟΥΚΑΣ 26  
76 ΜΠΑΡΚΑΣ ΑΝΔΡΕΑΣ-ΑΡΗΣ 26  
77 ΣΙΟΥΜΠΟΥΡΑΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ 26  
78 ΤΣΑΤΣΑΝΗΣ ΒΑΣΙΛΗΣ 26  
79 ΤΣΙΛΙΜΙΓΚΑΚΗ ΜΑΡΙΑ 26  
80 ΤΣΙΤΟΥΝΑΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ 26  
81 ΜΑΥΡΙΔΗΣ ΠΑΝΟΣ 25  
82 ΠΑΠΑΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΥ ΜΑΡΙΑ 25  
83 ΠΡΟΒΟΠΟΥΛΟΣ ΗΛΙΑΣ 25  
84 ΚΩΣΤΙΔΗΣ ΕΜΜΑΝΟΥΗΛ 23  
85 ΑΔΑΜΟΠΟΥΛΟΣ ΕΥΘΥΜΙΟΣ (ΜΑΚΗΣ) 22  
86 ΒΑΣΙΛΗΣ ΘΕΟΔΩΡΟΣ 22  
87 ΚΑΛΟΜΑΡΗ ΑΦΡΟΔΙΤΗ 21  
88 ΠΕΡΙΒΟΛΑΡΗΣ ΓΙΩΡΓΟΣ 21  
89 ΝΙΚΟΛΑΟΥ ΙΩΑΝΝΗΣ 19  
90 ΠΑΠΑΔΟΠΟΥΛΟΣ ΑΝΤΩΝΗΣ 18  
91 ΜΠΟΤΑ ΕΛΕΝΗ 17  
92 ΤΣΑΜΠΡΑΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ 17  
93 ΚΟΥΤΡΙΚΑΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ 15  
94 ΤΡΙΑΝΤΑΦΥΛΛΟΥ ΑΝΤΩΝΗΣ 15  
95 ΚΟΡΟΝΤΖΗ ΓΕΩΡΓΙΑ (ΓΩΓΩ) 14  
96 ΓΙΑΝΝΟΠΟΥΛΟΣ ΑΝΔΡΕΑΣ 13  
97 ΠΟΛΥΖΩΪΔΟΥ ΜΑΡΙΑ 13  
98 ΤΡΙΑΝΤΑΦΥΛΛΟΥ ΝΑΝΤΙΑ 13  
99 ΚΕΡΑΗΛΙΔΗΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ 12  
100 ΝΙΚΟΛΑΚΑΚΗΣ ΕΥΑΓΓΕΛΟΣ 12  
101 ΜΠΡΙΜΠΟΣ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ 6  

 

β) Για την Εξελεγκτική Επιτροπή

1 ΡΟΖΟΣ ΒΑΣΙΛΕΙΟΣ 319  ΕΚΛΕΓΕΤΑΙ
2 ΤΣΟΥΚΑΛΑΣ ΑΝΑΣΤΑΣΙΟΣ 239  
3 ΚΡΥΣΤΑΛΑΚΟΣ ΠΕΤΡΟΣ 200  

 

ΙΙ. Συνδυασμός «ΣΥΣΠΕΙΡΩΣΗ ΔΗΜΟΣΙΟΓΡΑΦΩΝ-ΔΟΥΡΕΙΟΣ ΤΥΠΟΣ»

α) Για το Διοικητικό Συμβούλιο

 

1 ΝΙΚΟΛΟΠΟΥΛΟΣ ΣΤΑΜΑΤΗΣ 144 ΕΚΛΕΓΕΤΑΙ
2 ΧΑΪΜΑΝΤΑ ΣΟΝΙΑ 135 ΕΚΛΕΓΕΤΑΙ
3 ΚΥΡΙΤΣΗΣ ΓΙΩΡΓΟΣ 121  
4 ΚΟΥΝΤΗ ΔΗΜΗΤΡΑ 109  
5 ΧΡΙΣΤΟΔΟΥΛΙΔΟΥ ΑΣΤΕΡΩ 98  
6 ΚΑΤΣΑΚΟΣ ΠΕΤΡΟΣ 95  
7 ΑΝΑΝΔΡΑΝΙΣΤΑΚΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ 91  
8 ΜΑΡΑΘΙΑΣ ΑΝΔΡΕΑΣ 88  
9 ΑΡΓΥΡΑΚΗΣ ΑΘΑΝΑΣΙΟΣ 86  
10 ΠΕΤΡΟΠΟΥΛΟΣ ΑΝΔΡΕΑΣ 86  
11 ΜΑΝΙΦΑΒΑ ΔΗΜΗΤΡΑ 76  
12 ΜΕΛΙΓΓΩΝΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ 75  
13 ΧΕΡΟΥΒΕΙΜ ΒΑΓΓΕΛΗΣ 70  
14 ΚΑΡΙΚΗΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ 63  
15 ΚΟΝΤΑΞΗ ΜΑΡΙΑ 62  
16 ΓΕΡΑΣΙΜΟΥ ΛΑΣΚΑΡΙΝΑ 61  
17 ΣΕΡΒΕΤΑΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ 57  
18 ΕΠΙΤΡΟΠΟΥ ΑΝΑΣΤΑΣΙΟΣ 56  
19 ΜΠΟΥΡΝΑΖΟΣ ΕΥΣΤΡΑΤΙΟΣ 56  
20 ΜΕΡΤΖΑΝΗΣ ΝΙΚΟΣ 55  
21 ΜΑΝΙΜΑΝΑΚΗΣ ΚΩΣΤΑΣ 54  
22 ΑΛΛΑΜΑΝΗΣ ΓΙΩΡΓΟΣ 53  
23 ΖΕΜΠΙΛΑΣ ΑΝΔΡΕΑΣ 51  
24 ΡΟΖΑΚΗ ΑΝΝΑ-ΕΛΕΑΝΑ 51  
25 ΡΟΔΙΤΗΣ ΑΝΔΡΕΑΣ 50  
26 ΡΟΥΣΣΟΣ ΤΖΩΡΤΖΗΣ 45  
27 ΖΗΛΑΚΟΣ ΚΥΡΙΑΚΟΣ 44  
28 ΚΑΤΣΑΡΟΥ ΧΡΥΣΟΥΛΑ 44  
29 ΝΤΙΝΟΣ ΒΑΣΙΛΕΙΟΣ του ΙΩΑΝΝΗ 42  
30 ΜΑΜΟΥΖΕΛΟΣ ΙΩΑΝΝΗΣ 41  
31 ΠΑΠΑΔΑΤΟΣ ΓΙΑΝΝΗΣ 39  
32 ΧΑΤΖΗΤΣΑΚΟΣ ΑΘΑΝΑΣΙΟΣ 38  
33 ΚΟΚΟΣΗΣ ΛΑΖΑΡΟΣ 36  
34 ΧΑΡΑΛΑΜΠΟΠΟΥΛΟΣ ΧΡΗΣΤΟΣ 35  
35 ΤΡΥΦΩΝΑΣ ΓΕΡΑΣΙΜΟΣ 34  
36 ΛΑΜΠΡΙΔΗ ΦΩΤΕΙΝΗ 32  
37 ΤΣΑΤΣΑΡΩΝΗΣ ΧΡΗΣΤΟΣ 32  
38 ΚΑΒΟΥΡΙΑΡΗ ΒΙΚΤΩΡΙΑ 31  
39 ΠΑΠΑΖΑΧΑΡΙΟΥ ΓΙΩΡΓΟΣ 31  
40 ΦΛΩΡΑΤΟΣ ΓΙΩΡΓΟΣ 28  
41 ΤΣΑΓΚΑΡΗΣ ΠΕΤΡΟΣ 26  
42 ΑΝΔΡΟΝΟΠΟΥΛΟΣ ΜΑΚΗΣ 24  
43 ΓΑΡΟΦΑΛΛΟΥ ΒΑΓΓΕΛΗΣ 23  
44 ΝΙΚΟΛΑΚΟΠΟΥΛΟΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ 20  
45 ΧΡΥΣΙΚΟΠΟΥΛΟΣ ΔΗΜΗΤΡΗΣ 18  
46 ΔΑΜΑ ΓΕΩΡΓΙΑ 16  
47 ΚΑΖΑΝΤΗ ΚΑΤΕ 16  
48 ΔΡΙΒΑΣ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ 13  
49 ΠΑΠΑΔΟΠΟΥΛΟΣ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ του ΚΩΝ/ΝΟΥ 11  
50 ΡΟΥΣΤΑΝΗΣ ΖΑΧΑΡΙΑΣ 11  

 

 β) Για την Εξελεγκτική Επιτροπή

1 ΔΕΔΕ ΣΟΦΙΑ 141  ΕΚΛΕΓΕΤΑΙ
2 ΚΑΤΣΑΡΟΣ ΑΝΑΣΤΑΣΙΟΣ 117  

 

ΙΙΙ. Συνδυασμός «ΠΡΩΤΟΒΟΥΛΙΑ ΓΙΑ ΤΗΝ ΑΝΑΤΡΟΠΗ

(FinancialCrimes, Αριστερό Ριζοσπαστικό ΜΜΕτωπο, Σπάρτακος, Ανένταχτοι)»

α) Για το Διοικητικό Συμβούλιο

1 ΑΓΓΕΛΗΣ ΓΙΑΝΝΗΣ 188 ΕΚΛΕΓΕΤΑΙ
2 ΧΑΤΖΗΣΤΕΦΑΝΟΥ ΑΡΗΣ 157  
3 ΦΙΛΙΠΠΑΚΗΣ ΓΙΩΡΓΟΣ 122  
4 ΠΑΠΑΧΡΙΣΤΟΥΔΗ ΜΑΤΙΝΑ 113  
5 ΠΑΠΑΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΥ ΠΕΤΡΟΣ 108  
6 ΕΛΕΥΘΕΡΑΤΟΣ ΔΙΟΝΥΣΗΣ 81  
7 ΛΙΤΣΗΣ ΜΩΥΣΗΣ 77  
8 ΜΠΡΑΤΣΟΣ ΝΑΣΟΣ 71  
9 ΤΖΗΜΤΣΟΣ ΒΑΣΙΛΗΣ 70  
10 ΑΝΑΣΤΑΣΙΑΔΗΣ ΤΑΣΟΣ 67  
11 ΣΚΑΜΝΑΚΗΣ ΘΑΝΑΣΗΣ 65  
12 ΕΛΑΦΡΟΣ ΓΙΑΝΝΗΣ 57  
13 ΠΑΥΛΟΠΟΥΛΟΣ ΓΙΩΡΓΟΣ 53  
14 ΛΙΒΙΤΣΑΝΟΣ ΓΕΡΑΣΙΜΟΣ 46  
15 ΣΑΡΡΗΣ ΚΩΣΤΑΣ 45  
16 ΤΣΩΛΗ ΜΑΡΙΑ 36  
17 ΣΤΥΛΙΑΝΟΥ ΣΟΦΙΑ 34  
18 ΧΑΡΟΝΤΑΚΗΣ ΔΗΜΗΤΡΗΣ 31  
19 ΜΑΤΘΑΙΟΥ ΓΙΩΡΓΟΣ 29  
20 ΓΕΩΡΓΙΑΔΗΣ ΜΑΚΗΣ 28  
21 ΛΙΑΚΟΠΟΥΛΟΣ ΑΠΟΛΛΩΝΑΣ 25  
22 ΠΑΠΑΞΕΝΑΚΗΣ ΛΑΜΠΡΟΣ 25  
23 ΧΑΤΖΗΓΕΩΡΓΙΟΥ ΤΑΣΟΣ 23  
24 ΧΑΤΖΗΔΗΜΗΤΡΙΟΥ ΓΙΩΡΓΟΣ 23  

 

ΙV. Συνδυασμός «ΚΙΝΗΣΗ ΕΠΑΓΓΕΛΜΑΤΙΩΝ ΔΗΜΟΣΙΟΓΡΑΦΩΝ-ΑΝΟΙΧΤΗ ΕΡΤ»

α) Για το Διοικητικό Συμβούλιο

1 ΤΣΑΛΑΠΑΤΗΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ 228 ΕΚΛΕΓΕΤΑΙ
2 ΓΚΙΚΑ ΜΑΡΙΑ 133  
3 ΛΟΥΚΟΠΟΥΛΟΣ ΠΕΡΙΚΛΗΣ 57  
4 ΚΟΥΒΑΡΑΚΗΣ ΧΑΡΑΛΑΜΠΟΣ 49  
5 ΒΑΣΙΛΟΠΟΥΛΟΣ ΑΝΤΩΝΙΟΣ 42  
6 ΔΙΑΝΑ ΑΝΝΑ 40  
7 ΣΠΑΓΑΔΩΡΟΥ ΑΝΑΣΤΑΣΙΑ (ΝΑΤΑΣΑ) 35  
8 ΠΑΠΑΔΟΣΗΦΑΚΗ ΕΥΑΓΓΕΛΙΑ (ΕΥΗ) 34  
9 ΑΚΑΛΕΣΤΟΣ ΘΕΟΔΩΡΟΣ 33  
10 ΚΟΡΟΒΗΛΑΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ 33  
11 ΙΕΡΕΙΔΗΣ ΧΡΗΣΤΟΣ 32  
12 ΦΡΑΓΚΟΥΛΗ ΙΟΥΣΤΙΝΗ 28  
13 ΑΡΤΕΛΑΡΗΣ ΑΓΓΕΛΟΣ 27  
14 ΤΣΟΥΡΤΗΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ 27  
15 ΑΡΚΟΥΛΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ 26  
16 ΠΑΠΟΥΤΣΑΚΗΣ ΙΩΑΝΝΗΣ 25  
17 ΧΑΡΑΛΑΜΠΙΔΟΥ ΒΑΣΙΛΙΚΗ 24  
18 ΠΙΤΣΙΝΗΣ ΠΕΤΡΟΣ 23  
19 ΚΑΒΑΛΑΡΗ ΕΥΦΡΟΣΥΝΗ (ΦΡΟΣΩ) 20  
20 ΚΑΓΙΑΛΕΣ ΕΥΣΤΑΘΙΟΣ (ΣΤΑΘΗΣ) 20  
21 ΑΓΓΟΥΡΗ ΤΖΙΝΑ 18  
22 ΛΟΥΜΠΡΙΝΗΣ ΒΑΣΙΛΕΙΟΣ 18  
23 ΝΙΚΟΛΟΠΟΥΛΟΥ-ΣΕΒΑΣΤΑΚΗ ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ 18  
24 ΒΑΛΣΑΜΗ ΜΕΤΑΞΙΑ 17  
25 ΒΟΡΙΝΑΣ ΣΤΕΛΙΟΣ 17  
26 ΚΟΧΛΑΤΖΗΣ ΔΗΜΗΤΡΗΣ 17  
27 ΜΑΡΚΟΥ ΣΤΑΜΑΤΙΝΑ 16  
28 ΠΑΝΩΡΙΟΥ ΑΙΚΑΤΕΡΙΝΗ (ΤΙΝΑ) 16  
29 ΑΛΕΞΟΠΟΥΛΟΣ ΚΩΣΤΑΣ 15  
30 ΑΝΔΡΙΚΟΠΟΥΛΟΣ ΕΥΓΕΝΙΟΣ 15  
31 ΚΑΡΑΜΠΑΣΗΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ 15  
32 ΣΤΑΥΡΟΠΟΥΛΟΥ ΠΟΛΥΞΕΝΗ (ΞΕΝΙΑ) 15  
33 ΒΕΛΛΑΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ 14  
34 ΚΑΤΣΟΥΛΗΣ ΧΑΡΑΛΑΜΠΟΣ 14  
35 ΘΕΟΔΩΡΟΠΟΥΛΟΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ 12  
36 ΚΟΜΙΝΗΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ 12  
37 ΚΟΥΝΑΛΗ ΠΑΝΑΓΙΩΤΑ 11  
38 ΜΗΧΙΩΤΗΣ ΣΕΡΑΦΕΙΜ (ΜΑΚΗΣ) 11  
39 ΠΟΛΥΖΟΣ ΛΑΜΠΡΟΣ 11  
40 ΑΣΣΑΡΓΙΩΤΑΚΗΣ ΝΕΚΤΑΡΙΟΣ (ΑΡΗΣ) 10  
41 ΛΕΒΕΝΤΟΓΙΑΝΝΗΣ ΒΕΝΙΖΕΛΟΣ 9  
42 ΣΙΑΚΑΒΑΡΑΣ ΣΩΤΗΡΙΟΣ 9  
43 ΤΥΛΟΜΕΝΟΣ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ 9  
44 ΚΑΔΙΝΟΠΟΥΛΟΣ ΣΩΤΗΡΙΟΣ 8  
45 ΧΟΧΛΑΚΗ ΑΝΝΑ 8  
46 ΓΕΩΡΓΟΠΟΥΛΟΣ ΚΥΡΙΑΚΟΣ 7  
47 ΠΡΕΝΤΖΑ ΒΑΣΙΛΙΚΗ 4  
48 ΠΡΟΚΟΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ 4  

 

β) Για την Εξελεγκτική Επιτροπή

1 ΜΠΕΤΙΝΑΚΗΣ ΚΩΣΤΑΣ 146  ΕΚΛΕΓΕΤΑΙ
2 ΡΟΥΜΕΛΙΩΤΗΣ ΑΝΔΡΕΑΣ 79  
3 ΔΗΜΗΤΡΟΜΑΝΩΛΑΚΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ 66  

 

 

V. Συνδυασμός «ΑΔΕΣΜΕΥΤΟΙ ΔΗΜΟΣΙΟΓΡΑΦΟΙ»

α) Για το Διοικητικό Συμβούλιο

1 ΚΥΡΙΤΣΗΣ ΧΡΗΣΤΟΣ του ΔΗΜΗΤΡΙΟΥ 172 ΕΚΛΕΓΕΤΑΙ
2 ΡΙΖΕΑΚΟΥ ΕΛΕΝΗ (ΕΛΕΝΑ) 113  
3 ΒΛΑΧΟΥ ΝΙΝΑ-ΑΣΠΑΣΙΑ 95  
4 ΣΤΑΜΑΤΟΠΟΥΛΟΣ ΑΝΑΣΤΑΣΙΟΣ (ΤΑΣΟΣ) 66  
5 ΠΡΕΚΑΣ ΑΝΤΩΝΙΟΣ 49  
6 ΚΩΝΣΤΑΝΤΑΡΑΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ 45  
7 ΡΗΓΟΠΟΥΛΟΣ ΑΝΔΡΕΑΣ 45  
8 ΚΑΤΣΑΡΟΣ ΑΝΤΩΝΙΟΣ 35  
9 ΣΤΡΑΤΗΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ 29  
10 ΓΕΡΟΝΤΑΚΗ ΔΗΜΗΤΡΑ 28  
11 ΚΑΛΑΜΠΑΚΑΣ ΔΗΜΟΣΘΕΝΗΣ (ΔΗΜΟΣ) 24  
12 ΔΗΜΟΥΔΗ ΤΡΙΑΔΑ 23  
13 ΜΕΛΙΣΣΗΣ ΙΩΑΝΝΗΣ 23  
14 ΔΟΥΚΑΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ 21  
15 ΚΑΡΔΑΜΠΙΚΗΣ ΧΡΗΣΤΟΣ 21  
16 ΠΑΛΑΙΟΛΟΓΟΥ ΕΥΡΙΔΙΚΗ (ΒΙΚΥ) 20  
17 ΣΑΛΤΑΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ 18  
18 ΚΑΡΑΤΟΛΟΥ ΒΑΣΙΛΙΚΗ (ΒΑΝΑ) 17  
19 ΚΩΣΤΑΚΗΣ ΑΝΑΡΓΥΡΟΣ (ΑΡΓΥΡΗΣ) 15  
20 ΜΥΛΩΝΑΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ 15  
21 ΠΑΠΑΔΗΜΗΤΡΙΟΥ ΕΥΓΕΝΙΑ (ΒΕΝΗ) 15  
22 ΠΑΠΑΖΑΧΟΥ ΖΩΗ 15  
23 ΜΟΥΣΟΓΙΑΝΝΗΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ 13  
24 ΔΡΑΖΟΣ ΙΩΑΝΝΗΣ 12  
25 ΜΑΥΡΟΜΜΑΤΗΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ-ΑΝΑΣΤΑΣΙΟΣ 11  
26 ΣΑΡΡΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ 11  
27 ΛΑΛΛΑ ΣΟΦΙΑ 9  
28 ΠΑΠΑΔΟΠΟΥΛΟΣ ΙΩΑΝΝΗΣ-ΜΑΡΙΟΣ 9  
29 ΓΑΛΑΝΗΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ 8  
30 ΠΑΛΑΙΟΛΟΓΟΣ ΜΙΧΑΗΛ 8  
31 ΚΥΡΙΑΚΙΔΟΥ ΑΝΑΣΤΑΣΙΑ (ΝΑΤΑΣΑ) 5  

 

β) Για την Εξελεγκτική Επιτροπή

1 ΠΑΝΤΖΙΟΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ 125  

 

 VΙ. Συνδυασμός «ΜΑΧΟΜΕΝΟΙ ΔΗΜΟΣΙΟΓΡΑΦΟΙ»

 

α) Για το Διοικητικό Συμβούλιο

1 ΝΤΑΟΥΝΤΑΚΗ ΝΑΝΑ 154  ΕΚΛΕΓΕΤΑΙ
2 ΝΑΚΟΣ ΦΩΤΗΣ 69  
3 ΓΚΟΛΕΜΑ ΔΕΣΠΟΙΝΑ (ΝΤΕΠΥ) 53  
4 ΣΤΑΘΑΚΟΠΟΥΛΟΣ ΜΙΧΑΛΗΣ 53  
5 ΚΟΛΟΒΟΥ ΙΩΑΝΝΑ 37  
6 ΚΩΤΣΙΚΟΠΟΥΛΟΣ ΝΙΚΟΣ 36  
7 ΠΑΠΑΝΙΔΗΣ ΜΙΧΑΛΗΣ 34  
8 ΣΤΑΝΩΤΑΣ-ΤΟΓΚΑΣ ΣΩΤΗΡΙΟΣ 33  
9 ΧΟΪΔΑ ΣΤΕΛΛΑ 32  
10 ΚΑΡΤΑΛΗΣ ΚΩΣΤΑΣ 31  
11 ΚΟΡΩΝΑΙΟΣ ΠΑΣΧΑΛΗΣ 30  
12 ΚΟΣΙΝΑ ΑΛΕΞΙΑ 30  
13 ΣΥΡΙΓΟΣ ΓΙΩΡΓΟΣ 30  
14 ΣΟΥΛΤΑΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ 29  
15 ΜΟΣΙΑΛΟΣ (ΞΑΝΘΑΚΗΣ) ΧΡΗΣΤΟΣ 26  
16 ΣΤΕΡΓΙΟΥ ΑΝΝΑ 26  
17 ΣΧΙΝΑΣ ΟΡΕΣΤΗΣ 26  
18 ΧΟΪΔΑΣ ΦΑΡΑΝΔΟΣ 26  
19 ΚΑΓΙΟΣ ΠΑΥΛΟΣ 24  
20 ΓΙΟΛΔΑΣΗ ΜΕΜΗ 21  
21 ΓΡΗΓΟΡΑΚΗΣ ΜΑΝΩΛΗΣ 21  
22 ΚΑΛΛΙΔΩΝΗΣ ΛΕΩΝΙΔΑΣ 21  
23 ΝΙΑΠΑ ΓΕΩΡΓΙΑ 21  
24 ΝΤΕΛΙΔΑΚΗ ΕΥΑ 18  
25 ΦΑΣΟΥΛΑΣ ΧΡΗΣΤΟΣ 18  
26 ΠΑΠΑΔΗΜΗΤΡΙΟΥ ΔΗΜΗΤΡΗΣ 17  
27 ΑΝΤΩΝΟΠΟΥΛΟΣ ΑΝΤΩΝΙΟΣ του ΙΩΑΝΝΗ 16  
28 ΘΕΟΦΙΛΟΠΟΥΛΟΣ ΑΛΕΚΟΣ 16  
29 ΡΙΖΟΥ ΑΓΓΕΛΙΚΗ 16  
30 ΓΕΩΡΓΙΑΔΗΣ ΓΙΩΡΓΟΣ του ΑΓΓΕΛΟΥ 15  
31 ΓΚΟΛΙΑ ΕΛΕΝΑ 15  
32 ΚΟΛΟΜΒΑΤΣΟΣ ΑΡΗΣ 15  
33 ΚΟΥΤΣΟΥΚΗΣ ΕΥΘΥΜΗΣ 15  
34 ΞΕΝΙΚΑΚΗ ΒΙΡΓΙΝΙΑ 15  
35 ΤΙΓΚΙΡΗΣ ΜΙΧΑΗΛ 15  
36 ΡΟΥΣΑΚΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ 14  
37 ΤΕΡΖΗΣ ΔΗΜΗΤΡΗΣ 14  
38 ΓΙΑΝΝΟΠΟΥΛΟΥ ΚΑΛΛΙΟΠΗ (ΛΙΝΤΑ) 13  
39 ΧΑΡΟΠΟΥΛΟΣ ΘΕΟΔΩΡΟΣ 13  
40 ΓΕΩΡΓΑΚΟΠΟΥΛΟΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ 12  
41 ΔΕΒΕΤΖΟΓΛΟΥ ΙΩΑΝΝΗΣ 12  
42 ΓΙΑΝΝΑΚΟΠΟΥΛΟΣ ΑΝΤΩΝΗΣ 11  
43 ΔΙΑΜΑΝΤΗΣ ΕΥΣΤΡΑΤΙΟΣ (ΤΑΚΗΣ) 11  
44 ΙΩΑΝΝΟΥ ΧΑΡΗΣ 11  
45 ΚΑΝΤΑΣ ΧΑΡΙΛΑΟΣ (ΧΑΡΗΣ) 11  
46 ΝΤΙΝΟΣ ΒΑΣΙΛΗΣ του ΠΑΝΑΓΙΩΤΗ 11  
47 ΑΝΑΓΝΩΣΤΟΠΟΥΛΟΣ ΚΩΣΤΑΣ 10  
48 ΒΑΡΙΚΟΣ ΘΟΔΩΡΟΣ 10  
49 ΑΛΥΜΑΡΑ ΕΛΕΝΗ (ΜΑΡΙΑΛΕΝΑ) 9  
50 ΖΑΧΑΡΙΑΔΗΣ ΠΑΝΤΕΛΗΣ (ΠΑΝΤΙΑΣ) 9  
51 ΝΟΥΝΤΛ (ΚΑΛΦΑ) ΚΑΡΟΛΙΝΑ 9  
52 ΠΑΠΑΔΟΠΟΥΛΟΥ ΑΝΝΑ 9  
53 ΠΑΠΑΖΟΓΛΟΥ ΓΕΩΡΓΙΟΣ 9  
54 ΤΕΝΤΗ ΑΝΝΑ 9  
55 ΠΑΡΑΠΟΝΙΑΡΗ ΜΕΡΟΠΗ 7  
56 ΓΙΔΑΣ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ 5  
57 ΚΩΣΤΟΠΟΥΛΟΥ ΧΡΙΣΤΙΝΑ 5  

 

β) Για την Εξελεγκτική Επιτροπή

1 ΨΑΡΟΜΗΛΙΓΚΟΣ ΑΡΤΕΜΗΣ 91  

 

VΙΙ. Συνδυασμός «ΔΗΜΟΣΙΟΓΡΑΦΙΚΗ ΣΥΝΕΡΓΑΣΙΑ»

α) Για το Διοικητικό Συμβούλιο

1 ΜΗΛΙΩΝΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ-ΝΙΚΟΛΑΟΣ 88 ΕΚΛΕΓΕΤΑΙ
2 ΜΠΟΛΚΑΣ ΘΕΟΧΑΡΗΣ 73  
3 ΡΑΜΜΟΣ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ 53  
4 ΜΟΥΣΓΑΣ ΓΙΩΡΓΟΣ 50  
5 ΛΕΑΝΗΣ ΜΙΧΑΛΗΣ 44  
6 ΠΗΓΑΔΑΣ ΝΙΚΟΣ 44  
7 ΜΠΙΤΣΙΚΑ ΠΑΝΑΓΙΩΤΑ 40  
8 ΡΟΥΜΕΛΙΩΤΗ ΧΡΥΣΩ 40  
9 ΣΑΜΑΡΑΣ ΧΡΗΣΤΟΣ 39  
10 ΦΟΡΤΗ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΑ 38  
11 ΡΟΒΒΑ ΑΙΚΑΤΕΡΙΝΗ 36  
12 ΜΠΟΛΑΚΗΣ ΣΩΤΗΡΗΣ 28  
13 ΚΑΡΑΛΗΣ ΙΩΑΝΝΗΣ 25  
14 ΜΑΝΤΑΛΟΒΑΣ ΧΡΗΣΤΟΣ 24  
15 ΖΑΧΑΡΟΠΟΥΛΟΣ ΙΩΑΝΝΗΣ 23  
16 ΚΟΥΡΜΟΥΛΗΣ ΠΕΡΙΚΛΗΣ 23  
17 ΛΑΠΑΝΑΪΤΗΣ ΘΕΟΔΩΡΟΣ 22  
18 ΝΟΥΣΙΑΣ ΖΗΣΗΣ 22  
19 ΔΑΡΑΚΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ 21  
20 ΕΥΣΤΑΘΙΟΥ ΙΩΑΝΝΗΣ του ΧΡΗΣΤΟΥ 21  
21 ΛΑΔΟΠΟΥΛΟΥ ΕΛΕΝΗ 21  
22 ΣΕΓΚΟΣ ΑΔΑΜΑΝΤΙΟΣ (ΤΑΚΗΣ) 21  
23 ΜΥΡΙΛΛΑ ΔΗΜΗΤΡΑ 20  
24 ΤΣΙΛΗΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ 20  
25 ΝΙΕΡΡΗ ΒΑΣΙΛΙΚΗ 19  
26 ΣΑΚΑΡΕΛΟΣ ΑΝΔΡΕΑΣ 19  
27 ΧΑΤΖΗΓΕΩΡΓΙΟΥ ΓΙΑΝΝΗΣ 19  
28 ΖΥΜΑΡΗ ΑΘΗΝΑ 18  
29 ΧΑΤΖΗΓΕΩΡΓΙΟΥ ΕΛΕΝΗ 18  
30 ΚΑΡΑΓΙΑΝΝΗΣ ΓΙΩΡΓΟΣ 17  
31 ΜΠΑΛΟΔΗΜΑΣ ΘΑΝΑΣΗΣ 17  
32 ΡΑΓΚΟΥΣΗΣ ΓΙΩΡΓΟΣ 17  
33 ΑΓΓΕΛΙΔΗΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ 16  
34 ΓΟΥΤΣΟΥ ΒΑΡΒΑΡΑ 16  
35 ΑΛΕΙΦΕΡΟΠΟΥΛΟΥ ΙΟΚΑΣΤΗ 15  
36 ΑΣΗΜΑΚΟΠΟΥΛΟΥ ΓΕΩΡΓΙΑ 14  
37 ΚΑΖΑΝΤΖΗ ΠΑΝΤΙΑ 13  
38 ΚΑΝΤΖΙΛΙΕΡΗΣ ΓΙΩΡΓΟΣ 13  
39 ΣΕΛΑΛΜΑΖΙΔΗΣ ΧΡΥΣΟΣΤΟΜΟΣ (ΜΑΚΗΣ) 13  
40 ΠΑΣΑΚΥΡΙΑΚΟΣ ΚΩΣΤΑΣ 12  
41 ΤΣΟΥΡΜΠΑΤΖΟΠΟΥΛΟΣ ΧΑΡΑΛΑΜΠΟΣ 12  
42 ΖΩΝΙΟΣ ΔΗΜΗΤΡΗΣ 11  
43 ΜΠΑΪΛΗΣ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ 11  
44 ΘΩΜΑΪΔΗΣ ΙΟΡΔΑΝΗΣ 10  
45 ΚΟΥΛΙΑ ΖΩΗ 8  
46 ΡΙΖΟΠΟΥΛΟΥ ΧΡΙΣΤΙΝΑ 7  
47 ΛΥΜΠΕΡΟΠΟΥΛΟΥ ΕΛΠΙΝΙΚΗ

5

 

 

 

β) Για την Εξελεγκτική Επιτροπή

1 ΖΑΓΓΑΝΑΣ ΙΩΑΝΝΗΣ 97  

 

 

 

Η ΕΦΟΡΕΥΤΙΚΗ ΕΠΙΤΡΟΠΗ

 

ΑΝΑΠΟΔΑ

Ιουν. 5, 2015

        ENΩΣΙΣ ΣΥΝΤΑΚΤΩΝ

ΗΜΕΡΗΣΙΩΝ ΕΦΗΜΕΡΙΔΩΝ  ΑΘΗΝΩΝ

———————————-

ΕΦΟΡΕΥΤΙΚΗ ΕΠΙΤΡΟΠΗ

 Παρασκευή, 5 Ιουνίου 2015

 ΑΝΑΚΟΙΝΩΣΗ

 Η Εφορευτική Επιτροπή ανακοινώνει τα αποτελέσματα των εκλογών της 3ης και 4ης Ιουνίου 2015 για τη σύνθεση των μελών του Διοικητικού Συμβουλίου της ΕΣΗΕΑ.

Ψήφισαν: 3.216  

Έγκυρα: 3.093             Άκυρα: 46          Λευκά: 77  

Εκλογικό μέτρο: 281

Έλαβαν:

Ι. Συνδυασμός «ΕΝΩΜΕΝΟΙ ΔΗΜΟΣΙΟΓΡΑΦΟΙ»

Ψήφοι: 1.202      Έδρες: 4

ΙΙ. Συνδυασμός «ΣΥΣΠΕΙΡΩΣΗ ΔΗΜΟΣΙΟΓΡΑΦΩΝ-ΔΟΥΡΕΙΟΣ ΤΥΠΟΣ»

Ψήφοι: 529         Έδρες: 2

ΙΙΙ. Συνδυασμός «ΠΡΩΤΟΒΟΥΛΙΑ ΓΙΑ ΤΗΝ ΑΝΑΤΡΟΠΗ

(FinancialCrimes, Αριστερό Ριζοσπαστικό ΜΜΕτωπο, Σπάρτακος, Ανένταχτοι)»

Ψήφοι: 353         Έδρες: 1

ΙV. Συνδυασμός «ΚΙΝΗΣΗ ΕΠΑΓΓΕΛΜΑΤΙΩΝ ΔΗΜΟΣΙΟΓΡΑΦΩΝ-ΑΝΟΙΧΤΗ ΕΡΤ»

Ψήφοι: 300         Έδρες: 1

V. «ΑΔΕΣΜΕΥΤΟΙ ΔΗΜΟΣΙΟΓΡΑΦΟΙ»

Ψήφοι: 281         Έδρες: 1

VI.Συνδυασμός «ΜΑΧΟΜΕΝΟΙ ΔΗΜΟΣΙΟΓΡΑΦΟΙ» 

Ψήφοι: 231         Έδρες: 1

VΙI. Συνδυασμός «ΔΗΜΟΣΙΟΓΡΑΦΙΚΗ ΣΥΝΕΡΓΑΣΙΑ»

Ψήφοι: 197         Έδρες: 1

 

 Η ΕΦΟΡΕΥΤΙΚΗ ΕΠΙΤΡΟΠΗ

ΑΝΑΠΟΔΑ